Прозоро

onas3Першого серпня 2016 офіційно і остаточно був введений новий формат проведення тендерів із закупівлі державними підприємствами і організаціями товарів і послуг. Цей формат називається ProZorro, і він є електронним і публічним. У чому його головні відмінності від старого «паперового» стандарту.

  • по-перше, «Прозоро» повністю відкрита система проведення торгів, що є кращим на сьогодні способом боротьби з корупцією.
  • по-друге, за рахунок чесної конкурентної боротьби за лот, під час проведення аукціону, замовник отримує кращу ціну, що в масштабах країни призводить до значної економії бюджетних грошей.
  • по-третє, зручність і швидкість участі в тендері дозволяють підключити до торгів більшу кількість учасників, що добре для замовників і для бюджету, а комерційні компанії отримують можливість виграти в чесних торгах і отримати нову і постійну статтю доходів від державних закупівель.

Як працює «Прозоро»? Нова система електронних торгів ProZorro працює не безпосередньо, а через сертифікований майданчик «Держзакупівлі онлайн». Ви реєструєтеся на «Держзакупівлі онлайн» як замовник або постачальник. Замовник – державна компанія або організація виставляє на закупівлю необхідних їй товари або послуги, і оголошує тендер. Учасники (постачальники) беруть участь в тендері, висловивши свою згоду.

Самі торги проходять у декілька етапів:

  • з’ясування у замовників всіх додаткових вимог до товарів або послуг, якщо такі є;
  • подача своеї цінової пропозиції;
  • торги – складаються з трьох етапів, кожен з яких триває не більше 5 хвилин. У строго зазначений час називається без імен найнижча ціна за лот, і ви можете на аукціоні назвати ще нижчу вартість, щоб виграти тендер. Процедура повторюється тричі, після чого оголошується переможець;
  • кваліфікація переможця, в якій підтверджується можливість виконати заявлені умови і ціни. Якщо переможець не в змозі підтвердити заявлену ціну, то автоматично переможцем тендеру стає фірма, яка зайняла друге місце;
  • підписання договору з переможцем і закриття торгів.

Вся процедура досить зручна і проста, і не вимагає штату співробітників в тендерний відділ, а головне не займає багато часу. Якщо ваша компанія в змозі виграти тендер, то ви цілком можете зробити участь в торгах «Прозоро» постійним джерелом доходів!