Тендери Прозорро

Всі державні компанії та організації зобов’язані, на підставі Закону України «Про державні закупівлі» № 922-VIII від 25 грудня 2015 року, здійснювати закупівельну діяльність за допомогою електронної публічної системи Prozorro. Як це працює і що це дає?

У публічному доступі в системі електронних закупівель замовник – підприємство або організація, що є одержувачем бюджетного фінансування, розміщує свою потребу в товарах, роботах чи послугах. У чесному конкурентному середовищі учасники – потенційні постачальники, з’ясовують свої запитання за умовами проведення тендера і по тендерній документації, а потім розміщують свої пропозиції. Виявлення переможця тендера проходить в форматі онлайн аукціону, що складається з трьох стадій, на яких будь-який учасник може знизити ціну своєї тендерної пропозиції, щоб виграти торги. Учасник з кращими умовами автоматично стає переможцем, він проходить процедуру кваліфікації у замовника, а потім з ним підписується договір.

Вся процедура закупівель, а також фінальний договір між переможцем торгів та замовником розміщуються в системі електронних торгів в публічному доступі. Будь-який зареєстрований учасник системи може побачити всі критерії, ціни і умови роботи переможця з замовником. Це дозволяє істотно ускладнити життя корупції, так як будь-яка закупівля корупціонерами в 2-3 рази дорожче ринкової ціни відразу ж стає видно.

Система Прозорро працює за допомогою інтернет майданчиків. Одним з таких майданчиків є сертифікований офіційний інтернет майданчик Prozorro «Держзакупівлі Онлайн». Щоб приєднатися до системи електронних закупівель, вашої компанії досить зареєструватися як учасник, якщо ви хочете виступати в ролі постачальника. Для держпідприємств реєстрацію слід проводити, як замовник.

Система публічних торгів дозволяє створити прозору і чесну конкурентну середу, що призводить до закупівель за оптимальними цінами, а це в підсумку заощаджує державний бюджет. Якщо в держзакупівлю вкладена корупційна схема, то виявити її не складно.

Для бізнесу робота електронного публічного формату проведення закупівель бюджетними підприємствами вигідна. Тепер стало значно простіше брати участь в тендері, не треба їхати на тендер до замовника, не треба готувати величезні папки паперових документів, не потрібно під держтендери наймати цілий відділ на фірмі, з електронним форматом цілком впорається і одна людина. А чесна конкуренція робить шанс на перемогу досить високим.