Закупівлі в Прозорро відстежує штучний інтелект

У другій половині липня цього року, в систему електронних державних закупівель Прозорро була впроваджена система моніторингу тендерів, яка використовує штучний інтелект. Вперше її представили на фестивалі «ДОЗОРРО Фест – 2018». Сенс системи в тому, щоб автоматично відстежувати сумнівні закупівлі і передавати про них відомості громадським організаціям, що входять до спільноти DOZORRO.

На сайті Transparency International Ukraine так прокоментували впровадження нової системи: «Якщо раніше портал був місцем збору відгуків на підозрілі закупівлі в системі ProZorro, то тепер в його основі буде штучний інтелект, здатний до самостійного навчання. Зокрема, система буде оцінювати кожну закупівлю за сукупністю факторів ризику і відбирати найбільш сумнівні».

Висновок з приводу закупівель з реальним ризиком порушень і можливої ​​корупцією будуть робити вже люди, система лише вказує на сумнівні тендери.

Технічний координатор порталу ДОЗОРРО Андрій Кучеренко так прокоментував впровадження нової системи: «Завдяки такій взаємодії людини і машини, через 2-3 місяці ітерації система почне прогнозувати набагато точніше. Я впевнений, що вже до кінця цього року точність стане дуже високою».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *