Якщо при закупівлі товарів або послуг замовникові потрібно визначити всі параметри і характеристики майбутнього придбання, в цьому випадку він може застосувати процедуру конкурентного діалогу. Така процедура може знадобитися при закупівлі будівельних робіт, програмного забезпечення або спеціалізованого обладнання, а також в інших відповідних ситуаціях, обумовлених Законом «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25 грудня 2015 року.
Процедуру конкурентного діалогу слід проводити, якщо предметом закупівлі є:
- юридичні або консультаційні послуги;
- виконання конструкторських і дослідницьких робіт;
- виконання будівельних робіт;
- розробка інформаційних систем;
- розробка програмних продуктів;
- в інших відповідних ситуаціях, коли необхідно прийняти найбільш оптимальне рішення про предмет закупівлі.
Закупівля, до якої застосовується процедура конкурентного діалогу, в обов’язковому порядку повинна бути розміщена в річному плані закупівель, затвердженому тендерним комітетом або уповноваженою особою на підприємстві.
При проведенні конкурентного діалогу необхідно дотримуватися встановленої Законом форми і термінів оголошення процедури. При проведенні процедури конкурентного діалогу слід надати всю інформацію про предмет закупівлі, а також опублікувати її за 15 календарних днів до дати розкриття тендерної документації за умови, що вартість закупівлі узгоджена зі статтею 10 частиною 4 Закону «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25 грудня 2015 року. Якщо вартість закупівлі вище озвученої в Законі, то не пізніше 30 календарних днів. Якщо вартість закупівлі перевищує суму в 133 тисячі євро для послуг і товарів, і 5150 тисяч євро для робіт, то опублікувати пропозицію потрібно і на англійській мові.