Пролом в Прозорро дає можливість довідатися про ціни конкурентів до початку аукціону

До деяких учасників державних закупівель стали надходити пропозиції, що надають ціни конкурентів за певну винагороду. Виявилося, що це не зовсім афера і шахраї дійсно знайшли спосіб дізнатися ціну. Процедура реалізується в такий спосіб. При відправці своєї цінової пропозиції та документації для участі в торгах, учасник підтверджує її своїм електронним цифровим підписом. Таке трапляється в 70-80% випадків. Підпис можна перевірити на справжність на сайті Мін’юсту, для цього є спеціальна опція. При перевірці достовірності цифрового підпису в вікні є кнопка «Зберегти». Натиснувши на неї, ви завантажуєте пакет документів призначений для участі в тендері, на свій комп’ютер. Розкривши скачаний файл звичайним Блокнотом можна знайти ціни конкурентів.

Ситуацію прокоментував генеральний директор ДП «Прозорро» Василь Задворний: «Така проблема насправді є. І ми її взяли в роботу. Потрібно враховувати, що такий баг є тільки на відкритих європейських процедурах, коли є прекваліфікація. І він не дає можливості шахраювати. Ефект буде, тільки якщо учасників більше двох: тільки тоді є інтрига на аукціоні: де, чия ціна».

Варто уточнити, що таких торгів проходить 0,9% від загального числа. Однак юристи вважають, що при зверненні до суду є ймовірність того, що такі торги можуть бути визнані недійсними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *