Ремонт доріг в Україні як і раніше йде повз Прозорро

Аналіз витрачання коштів, виділених у областях України на ремонт автодоріг, проведений Офісом ефективного регулювання (BRDO) показує, що більшість тендерів як і раніше йдуть повз Прозорро. Ситуацію так прокоментували в організації: «Витрачаються чи кошти за призначенням? Як так вийшло, що в Тернопільській області ділять одну й ту ж дорогу на відрізки по 200 м і укладають 96 маленьких угод загальною вартістю 14 млн. грн.? Навіщо це робити, запитаєте ви. Все дуже просто – служба автомобільних доріг Тернопільської області розтрощила роботи по ремонту доріг на так звані допорогових значення, тобто на суму менше рівня порогового значення, за якими повинен проходити тендер».

У нашій країні було створено Державний дорожній фонд, за яким 35% його бюджету виділяється областям на ремонтні роботи. Але чиновники, які звикли отримувати свої «законні» відкати на ремонті доріг, не збираються зупинятися ні за яких умов.

В Офісі ефективного регулювання намагаються реалізувати можливість контролю і оприлюднення витрати бюджетних коштів на ремонт автодоріг, для цього розробляється спеціальний сервіс. Про це так кажуть в BRDO: «На основі відкритих даних ProZorro і E-data ми будемо аналізувати оголошені тендери, їх переможців і фактичні виплати за виконані роботи. Щомісяця ми будемо публікувати рейтинг областей за цими показниками».

Залишається вірити, що ситуація зміниться коли-небудь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *